Oznámení vedení FK

3p:2
15.06.2019
"B" mužstvo
Bohuňovice "B" - FK Hlubočky "B"
16.06.2019

TJ Sokol Bělotín : FK Hlubočky 4:0 (3:0)

Sobota 23.8 2014  16:30 hod.

Ve třetím kole zajížděli naši muži na horkou půdu ambiciózního klubu z Bělotína. V předposledním kole jarní části soutěže, zkraje června, jsme tady utrpěli drtivou porážku 1:7 a naším cílem bylo poučit se z minulých chyb a tento „výprask“ napravit. Bohužel ani jedno se nepovedlo. Prohráli jsme a po dvou měsících jsme si zopakovali „bělotínský vylágoš“. Tentokráte je nutno podotknout, že z naší strany byla vyvinuta možná trochu větší aktivita směrem dopředu než-li v červnu, přesto to bylo pořád žalostně málo na to, abychom mohli pomýšlet na nějaký příznivější výsledek, nedej bože na zisk bodů!!.

Do utkání jsme nastupovali s jasným plánem. Nenechat domácí hráče kombinovat ve středu hřiště, nutit je do dlouhých míčů a hlavně eliminovat výtečné náběhy krajních záložníků s ostrými centry do vápna. Pohlídat si tedy situace, které rozhodly jarní utkání a které měli být klíčové i v tomto zápase. To se nám však dařilo jen napůl. Náš soupeř držel od začátku míč daleko častěji na svých kopačkách, byl aktivnější, ale míče rozehrával podle našeho plánu hluboko z vlastní poloviny, což naše obrana celkem solidně zachytávala. Čeho jsme se ovšem nedokázali vyvarovat byly hrubé chyby na naší obrané polovině. Jakmile tam došlo ke ztrátě míče, domácí kraje ihned startovali, dostávali míče za obranu a pak už bylo složité jejich pohyb zachytit. Tak padla i první branka do naší sítě, když po rychlém brejku po naší pravé straně jsme si počínali ve vápně hodně nedůrazně a pro domácího útočníka nebyl problém skórovat již v desáté minutě do prázdné branky - 1:0. Obraz hry se nezměnil ani po obdržené brance. Domácí dál hráli daleko častěji s míčem u nohy a my jsme chtěli dál trpělivě čekat na své šance. Ty také přišly, ale jak Marek Bahounek, tak i Lukáš Ďulin s nimi nenaložili gólově. A tak se nás domácí dál snažili namáčknout před naši branku, ale z dlouhých nákopů nám nebezpečí nehrozilo. Žádnou výraznou brankovou příležitost si domácí  i přes optickou převahu nevypracovali. A tak když to nešlo domácím, tak jsme jim pomohli sami. Po dvou našich „kinderkiksech“ na polovině hřiště běželi domácí hráči dvakrát během pěti minut sami na našeho brankáře. Poprvé z toho byla branka hned, podruhé domácí skórovali z pokutového kopu nařízeného za podražení domácího útočníka brankářem ve vápně. Rázem to bylo v 35. minutě 3:0 a bylo prakticky po zápase. Síla našeho kolektivu bohužel v současné době není na takové úrovni, abychom mohli otáčet takto naivně zpackané utkání, navíc proti soupeři, který je na tom herně podstatně lépe. Naše snaha o změnu skóre v náš prospěch vyznívá totiž směšně. Snaha tam sice nějaká je, ale to je jenom taková na oko. Aby se neřeklo!! To není to opravdové „ježdění po zadku a žraní trávy“. Tam není důraz, tam není kvalita, tam není prostě nic!!! Jde jen o to, aby se to nějak dohrálo a mě to moc nebolelo. Však ono to nějak dopadne.

V poločase moc veselo v kabině nebylo. Naše plány byly rozmetány, psychika u většiny hráčů v háji a ještě pětačtyřicet minut proti kvalitnímu soupeři před námi. Obraz hry se tak  nezměnil ani po poločase. Domácí dál kontrolovali hru, a i když mohli několikrát přijít o čisté konto po našich šancích, svou  nulu si vzadu uhráli. My jsme naopak hned v 55. minutě inkasovali čtvrtý gól a od dalšího přídělu nás ještě zachránili již lehkovážně hrající domácí forwardi. A co již prošlo na naši branku tak pochytal ve své premiéře mezi muži solidně chytající, věkem ještě dorostenec, Patrik Axman.

Zkrátka nepovedený zápas, který nás vrátil o čtyři měsíce zpět do našeho trapného jara. Je potřeba tento zápas rychle hodit za hlavu a nakopnout se k lepším výsledkům. Teď hned, dokud je ještě čas je potřeba zabrat a urvat nějaké body!! Je úplně jedno jak!! Jestli pěknou hrou a velkým brankovým rozdílem nebo třeba hrozným výkonem, tragickou hrou, ale jedním ušmudlaným gólem dotlačit zápas do vítězného konce. Je sice teprve začátek sezóny, ale není potřeba čekat na nějaké bodové žně zase až do října či listopadu. Tam bychom již chtěli mít spoustu mužstev pod sebou a řešit úplně jiné věci než nějakou herní či bodovou krizi mužstva!!!

Jak nejlépe zapomenout na „bělotínské hody“? Jednoduše. Udělat si doma „štěpánovské hody“!!! Právě soupeře ze Štěpánova totiž hostíme v nejbližším domácím utkání na našem hřišti a to již tuto sobotu 30.8.2014 od 16:30 hod. Předzápas tentokráte obstarají naši mladší žáci, kteří od 14:30 hod. hostí ve svém prvním podzimním utkání mužstvo SK Chválkovice. Naše B-mužstvo potom ukončí víkendové zápasy na našem hřišti tradičně v neděli dopoledne, kdy od 10:15 hod. hostí mužstvo Slavonín „B“

Na tato utkání, stejně jako na všechna ostatní hraná na našem stadiónu jste samozřejmě všichni srdečně zváni!!!

SESTAVA: 1.Axman P., 2.Liďák, 3.Goldscheid M., 4.Bahounek , 5.Svozil M. (45.Krbeček), 6. Karas (73.Hlaváč), 7.Ferenčík „C“ , 8.Kouřil, 9.Ďulin, 10.Henkl, 11. Frýdek -  náhradníci: 12. Pudil., 17. Kolář  - trenér Matuška Dan, vedoucí: Šperka Pavel st., masér: Nový Jan

Publikováno: 24.08.2014 | Autor: Henkl

Aktuální tabulka "A" mužstva